Astralis mají třetí vítězství z BLAST Pro Series, tentokrát zářili v Sao Paulu

O víkendu se v saopaulské Ginásio do Ibirapuera aréně odehrával první turnaj série BLAST Pro Series v letošním roce. O čtvrt milionu amerických dolarů soutěžilo šest týmů z první desítky světového žebříčku.

První den patřil favoritům

Páteční program zahrnoval dvě úvodní kola hraná formátem BO1. Už před začátkem turnaje sázkové kurzy věřily především prvním dvěma týmům žebříčku – Astralis, kteří vyhráli na začátku měsíce katowický Major, a Teamu Liquid. Oba celky roli favorita potvrdily. Dánové po prvním dni vedli tabulku bez prohraného zápasu, Team Liquid se usadil na druhém místě sice jen s jedním vítězstvím, bodový rozdíl však hrál v jejich prospěch. Domácí publikum bylo naopak zklamáno výkonem tuzemského týmu MIBR, ten úvodní hry nezvládl úplně dle představ, když nedokázal vyhrát jedinou mapu.

Série BLAST Pro Series se těší velké návštěvnosti na všech svých zastávkách a nejinak tomu bylo i v Brazílii. Dle slov pořadatele se vstupenky vyprodaly do 4 hodin od spuštění prodeje.

O druhém finalistovi rozhodl bodový rozdíl

Druhý den nepřinesl na špici tabulky nic nového. Vítězové předchozího BLASTu, Astralis, si zajistili i tentokrát účast ve velkém finále, a to s přehledem, bez ztráty jediného bodu. Team Liquid tak jednoduchou cestu neměl. Finští ENCE, finalisté posledního Majoru v Katowicích, totiž měli po posledním odehraném kole stejný počet bodů se třemi výhrami, jednou remízou a jednou prohrou. Opět to byl bodový rozdíl, který rozhodl, a znovu hrál ve prospěch Teamu Liquid. Scénář z prvního dne se bohužel opakoval také pro domácí MIBR, ti si z turnaje odnesli velmi negativní bilanci nula výher a pět proher. Na čtvrtém místě pak skončili Ninjas in Pyjamas a z předposledního místa se se Sao Paulem rozloučil tým FaZe Clan.

Domácím MIBR to tentokrát nevyšlo. Podporu v aréně však měli neskutečnou po oba dny.

Úvod finále se Dánům příliš nevydařil

Finále se v rámci BLAST Pro Series hraje formátem BO3. Tentokrát byly vybrány mapy Dust 2, InfernoOverpass. První mapa přinesla velmi těsnou hru, která dopadla lépe pro Team Liquid, získali ji v poměru 13:16 a pro Astralis to tak byla vůbec první prohra na brazilské půdě. K překvapivému zvratu však nedošlo, jak se ukázalo později na Infernu. Dánové vyhráli druhou mapu 16:8 a v rozhodující hře na Overpassu potvrdili rychle svou dominanci výsledkem 16:2.

Samozřejmost? Nikoli, je to těžká práce

Ačkoli by se mohlo zdát, že s hromadícími se trofejemi je pro Astralis vítězství už běžnou rutinou, na vavřínech rozhodně neusínají. „Vyhrát není snadné. Vždy je to těžká práce a jsem opravdu rád, že jsme to v Sao Paulu dokázali,“ komentoval další úspěch svého týmu Andreas „Xyp9x“ Højsleth. Stejnou myšlenku sdílel i jeho týmový kolega. „Zůstat na vrcholu je těžké. Pořád se snažíme zlepšovat, protože chceme vyhrávat i nadále. Jednoho dne to může jít špatně a my na to musíme být připraveni,“ dodal vzápětí Emil „Magisk“ Reif.

Titul nejužitečnějšího hráče turnaje si odnesl Nicolai „dev1ce“ Reedtz. Jde o jeho první ocenění v roce 2019.

BLAST Pro Series je progresivní a rychle se rozvíjející série, která si odbyla svou premiéru v roce 2017 v Kodani. Od svého začátku se každý rok rozšiřuje o více turnajů a i letos bude v tomto trendu pokračovat. Dalšího se dočkáme již za 14 dní v Miami a následovat budou i města jako Madrid nebo Los Angeles.

Zdroj fotek: RFRSH Entertainment

Podobné příspěvky