Blizzard má velký problém

Blizzard zabanoval profesionálního hráče Hearthstone Blitzchunga na základě toho, že v živém vysílání právě probíhajícího turnaje vyslovil podporu Hong Kongu. Vzhledem k současné situaci v Hong Kongu, kde dlouhodobě řádí velké protesty pro zachování svobody regionu, na rozdíl od zbytku Číny, to je novinka, která okamžitě zaplavila všechna herní média a komunity.

Společně s Blitzchungem Blizzard vyhodil také dva tchajwanské komentátory, kteří byli součástí vysílání stejného turnaje, na kterém incident vznikl.

Spousta herních i politických subredditů, zejména r/Hearthstoner/Blizzard, jsou terčem útoků fanoušků a obecně lidí, kteří se současnou politikou studia i Číny nesouhlasí.

Jeden z mnoha nejpopulárnějších příspěvků na r/Hearthstone

Problém tady ale nekončí, naopak. Vzniklá situace se začala rozšiřovat i mimo herní zákoutí internetu. Například kvůli smazanému příspěvku na r/worldnews. (Subreddit, který slouží pro sdílení novinek z celého světa.) O situaci bylo informováno i tam a příspěvek se stal ihned velmi populární. Tedy alespoň předtím, než ho moderátoři tohoto subredditu označili neoprávněně za fake, a byl smazán. Fakt, že Reddit obdržel ze začátku letošního roku investici v hodnotě 150 milionů dolarů od čínského giganta Tencent, tomu moc nepomáhá.

Není to poprvé, co Blizzard „stáhnul ocas“ před Čínou. Své hry totiž čím dál tím více přizpůsobují čínskému trhu. V čínském World of Warcraft neuvidíte žádného kostlivce a Tracer ze hry Overwatch byla náhle „vyléčena“ ze své homosexuality na čínském i ruském trhu, kde je homosexualita trestná a velmi odsuzovaná.

Podobné příspěvky