DayZ je již dlouhé 4 roky v early access podobě. A zdá se, že ani přechod na nový engine na tomto faktu nic nezmění. Nicméně dle samotných tvůrců bude mít přechod na nový engine velký vliv na samotnou hratelnost hry. Martin Čulák z Bohemia Interactive je ohledně launche plnohodnotné hry optimistický a věří, že se studiu podaří přechod na plnou hru ještě tento rok.

Jedná se tedy o poměrně velký milník pro studio Bohemia Interactive i samotné hráče. Jak sám hlavní producent studia Bohemia Interactive, Eugen Harton říká, mělo by se jednat o tzv. “reboot DayZ”. Zároveň s přehodem, tvůrci také avizovali rozšíření hry mezi další platformy, a to Xbox a PS4.

Nové podoby postapokalyptické zombie hry bychom se měli dočkat již v nejbližších týdnech. Eugen Harton zároveň dodává, že nehodlá soupeřit s hrami Fortnite a PUBG, protože DayZ za prvé cílí na jinou skupinu hráčů a druhak se z ní nemá stát mainstreamová hra.

Uvidíme tedy, jak se převlek do nového kabátku studiu povede a budeme se také těšit na rozšíření pro konzolové prostředí. A snad se konečně podaří dotáhnout hru do finálního stadia.