Dojmy z bety Destiny 2

Počínaje 28.8., 19:00, byla zpřístupněna beta pro Destiny 2 na PC. Všichni, kteří provedli předobjednávku, tak mohou už den zkoušet omezený obsah této hry. Na internetových trzích se pak, před spuštěním, objevovaly i beta kódy za 20 Kč (v průměru). U těch jen mohu potvrdit, že opravdu fungují a jde o distribuci ze strany Bungie.

Pro ty, kteří to ještě neví, D2 je na PC přístupné přes Blizzard ve spolupráci s Activision. Jestli je to moudrý krok, to nám ukáže čas, každopádně to určitě zahýbe bilancí mezi Blizzard a Steam klienty.

Spuštění začíná intrem, které bylo součástí homecoming traileru. Ihned po spuštění Vás čeká úvodní nastavení hry a výběr třídy postavy. Na výběr je to samé, co bylo v D1, tedy Titan, Hunter nebo Warlock. Herní styl těchto 3 rolí se od sebe vcelku liší a záleží jen na Vás, jak hru odehrajete. V betě pak všichni hráči již mají nejvyšší možnou úroveň a taktéž tzv. „light“ na úrovni 200. Light je alternativní počítadlo úrovně, které se začíná počítat po dovršení 20. úrovně. Odráží sílu vybavení hráče a zákonitě tak i zkušenosti daného hráče, protože tady žádné pay to win, zatím, neexistuje.

Screenshot z bety Destiny 2: Výběr role.

Beta Vás vykopne tam, kde končí intro a Vaším prvním úkolem je lokalizovat přeživší. To doprovází přestřelky v různých místech, s možností si vyzkoušet několik legendárních zbraní, které máte již v inventáři. Vedle toho máte další 3 schopnosti a to vrh granátu, útok na blízko a speciální schopnost spojenou s výběrem role. Beta D2 patří mezi ty hry, která Vás pustí do světa nepřátel, naprosto bez instrukcí a bez nápověd, k ovládání, nebo seznamu možných bojových komb. Kdo tedy nehrál D1 nebo si neprošel nastavení ovládání, může mít zpočátku trochu problémy se zorientovat v tom, co všechno vidí na obrazovce za různé dobíjecí ukazatele nebo ikony. Po průchodu touto lokací (nebudu vyzrazovat každý detail), na Vás čeká druhá část mise a poslední zpřístupněný obsah kampaňové mise, která se odehrává na lodi nepřítele. Co přesně ale tam budete mít za úkol nebo jak celá situaci končí, to Vám tedy nenapíšu. Tento zpřístupněný obsah je pak záležitost maximálně na půl hodiny, ale o hratelnosti hry Vám to řekne dost.

Screenshot z bety Destiny 2: Maximální 20. úroveň a zpřístupněné předměty v betě.

Kromě této části kampaně, Bungie také zpřístupnila dva PVP módy a jednu PVE záležitost. V PVP módech jsou v obou případech proti sobě týmy o 4 hráčích. Jde zároveň o dvě různé mapy, kde na jedné zabíráte území a sbíráte body a na té druhé se snažíte položit a detonovat bombu, zatímco druhý tým se Vám v tom snaží zabránit. Doufám, že si Bungie pořeší i matchmaking, protože vyváženost týmu bude v této hře klíčem. Sehranost hráčů a jejich zkušeností se hrou, jsou tady kriticky znát a pokud se Vám v týmu poloprofíků ukáže nějaký nováček, tak to ucítí celý tým. Stejně tak ale v týmu nováčků, může celou hru vyhrát 1 zkušený hrát, který souhrou zbraní a schopností bude umět vyřídit celý nepřátelským tým v rámci mrknutí oka.

Screenshot z bety Destiny 2: Hlavní menu.

PVE je pak krásnou ukázkou dungeonech a lá Destiny. Nejde totiž jen o slepé střílení skrz koridorovou mapu. Ikonické pro Destiny je skákání a využívání trysek v botách, které Vás dostanou tam, kam byste se normálně nedostali. Mimo to můžete takto i najít skryté místnosti, kde jsou schované truhly s vybavením pro Vaší postavu. Další signaturou pro tuto hru jsou boje s bossem. Pro nezkušené hráče to může představovat frustraci, klidně i na týden hraní. Pro ty zkušené pak slušnou výzvu. Ne nadarmo se v D1 mohli pyšnit ti, kteří prošli end-game dungeony. V přístupném obsahu, a Destiny obecně, jde totiž i o souhru s prostředím, kde dělá rozdíl jestli stojíte, klečíte či skáčete.

Hra vychází 24.10.2017, uvidíme, co se do té doby ještě změní.

Podobné příspěvky