ESL One Cologne 2019: Team Liquid potvrdil svou formu, v Kolíně nad Rýnem se psala historie Intel Grand Slamu

Aktuálně nejlepší tým ve hře Counter-Strike: Global Offensive na světě dostál svým slovům. Nejenže v Kolíně nad Rýnem pozvedli nad hlavu trofej pro vítěze turnaje, čtvrtým vítězstvím v soutěžích zařazených do Intel Grand Slam Season 2 si navíc hráči zajistili pohádkovou odměnu ve výši jednoho milionu amerických dolarů.

V nedělním finále na tři vítězné mapy narazil tým ze Severní Ameriky na francouzské vyzyvatele Vitality, kteří v předchozích zápasech vyřadili postupně NRG EsportsAstralis. Z vybraných map Overpass, Dust II, Inferno, Mirage a Vertigo zvládli Vitality uhrát pouze Dust II, na kterém se navíc jednou prodlužovalo a skončil za stavu 17:19. Zbylé odehrané mapy získali v poměru 16:6 (Overpass), 16:10 (Inferno) a 16:8 (Mirage) právě favorité z Teamu Liquid. Na Vertigo se nakonec nedostalo.

Team Liquid sršel po celou dobu turnaje sebevědomím a proklamoval, že si jde nejen pro vítězství na ESL One Cologne 2019, ale i pro historický úspěch v druhé sezóně Intel Grand Slamu. Tak se nakonec opravdu stalo, a to v rozmezí pouhých 63 dnů. Pro srovnání, vítězové první sezóny, Astralis, potřebovali na výhru 232 dní. Jedinečnost jejich úspěchu podtrhuje zároveň fakt, že na Intel Grand Slam dosáhli díky čtyřem po sobě jdoucích vítězstvím. Před katedrálou Counter-Striku dobyl Team Liquid turnaje Intel® Extreme Masters Sydney (květen 2019), DreamHack Masters Dallas (červen 2019) a ESL Pro League Season 9 (červen 2019).

Podobné příspěvky