ESL One Cologne: Favorité jsou ze hry venku, domácí BIG se postarali o senzaci

Sobotní program v Kolíně nad Rýnem byl pořádně nabitý, plný překvapení a také časově náročný. Obě semifinále se totiž rozhodovala až na třetí mapě.
Astralis 1:2 Natus Vincere

Prvním překvapením bylo vyřazení jednoho z nejžhavějších kandidátů na výhru. Pro úvodní hru byla vybrána mapa Overpass, volba ukrajinského celku. Hned ze začátku se dařilo více Astralis, ale po třech úvodních kolech začala být převaha jejich soupeře znatelná. Do druhé poloviny tak vstupovali Na`Vi s vedením 6:9. Druhá půle byla na body vyrovnaná, oba týmy si připsali 7 bodů a bylo znát, že Astralis první bod nechtějí přenechat tak snadno. Přesto nakonec týmu Na`Vi podlehli, když se skóre zastavilo na číslech 13:16.

Ve druhé hře jsme se přenesli na nejméně hranou mapu tohoto turnaje, a sice Nuke. Astralis mají tuto mapu v oblibě a i přes mírná zaváhání, zejména v první části, celé hře dominovali. Situace na Nuke si vynutily hned několik divácky zajímavých situací, za zmínku určitě stojí například quad kill v podání Petera „dupreeh“ Rasmussena. Přesná hra Dánů nedala Na`Vi mnoho šancí a po výměně stran přišli pouze o jeden bod. Za stavu 16:6 si tak připsali také svůj první bod a šlo se rozhodovat…

… na Inferno. To je naopak nejčastěji hranou mapou na ESL One Cologne 2018. Vývoj celé hry byl chvílemi trochu jako na houpačce, i tak se úvodní polovina vydařila více Na`Vi, vyhráli ji poměrem 5:10. Jakmile se Astralis ujali role teroristů museli opět dotahovat ztrátu, což se jim ze začátku i dařilo. Za stavu 10:11 však přišel zlomový okamžik v momentě, kdy dupreeh zůstal sám proti třem protivníkům. Položil bombu a při její obraně uštědřil soupeřům hned dva headshoty. Přesto, že byl jen krůček od senzace a vyrovnání stavu, našla kulka jediného přeživšího hráče Na`Vi po zmizení kouře z dýmovnice svůj cíl.

Not winning that 1v3 is going to haunt my dreams.

Peter „dupreeh“ Rasmussen, Twitter (@dupreehCSGO)

Hořkou odměnou za nevydařený clutch byla čtyři vyhraná kola ze strany Na`Vi a i když se Astralis ze všech sil snažili vynutit si prodloužení, sen o dalším finále se rozplynul v momentě, kdy se na ukazateli rozsvítily cifry 13:16.

FaZe Clan 1:2 BIG

První mapu volili BIG, rozhodli se, jak jinak, pro Dust2. Že by mělo jít o jejich doménu se však hned od začátku nepotvrdilo. Němcům se vůbec nedařilo dotáhnout kola do úspěšného konce, a tak nebylo divu, že do druhé části hry vstupovali za velmi nelichotivého stavu 11:4. To, co následovalo, však začalo zvedat všechny přítomné diváky ze židlí. Po výkonech z první poloviny nebylo ani památky a ačkoli se FaZe podařilo uhrát čtyři kola, BIG hnaní domácím publikem dotáhli první hru do prodloužení. V tom nakonec podlehli a FaZe si připsali první výhru.

Další velmi vyrovnané hře jsme přihlíželi i na Trainu, který si vybrali FaZe. Výměna stran proběhla za stavu 9:6 pro FaZe, jenže BIG stejně jako v první hře předvedli, že jim to ve druhé části zkrátka funguje. Jakoby se jim pod tlakem a s vědomím, že musí dotahovat, hrálo lépe. Němci opět dovolili FaZe vyhrát čtyři kola, ale tím to skončilo. K velké radosti fanoušků vyhráli druhou mapu v poměru 13:16.

A pak se psala historie. Stejně jako v prvním semifinále, i to druhé se rozhodovalo na Infernu. Po předchozích hrách se dalo tak trochu předpokládat, že i poslední mapa se protáhne. Kdeže! BIG svého soupeře pořádně vyškolili, v první polovině prohráli jen tři kola. V momentě, kdy si hráči prohodili role už byla celá aréna na nohou. Druhé pistolkové kolo na Infernu sice urvali FaZe, stejně jako kolo následující, ale pak se karta opět obrátila. BIG po třech vítězných kolech ještě trochu zaváhali, ale když FaZe získali šestý bod bylo jasné, že už šlo jen o kosmetickou úpravu. Za obrovského jásotu domácího publika získali BIG poslední důležitý bod, poslali domů dalšího favorita a výhrou 6:16 si zajistili vstupenku do nedělního grandfinále. S podporou několikatisícového davu se tak postaral domácí tým o naprostou senzaci.

Dotáhnou Němci tuhle pohádku do zdárného konce? Finále BIG vs. Na`Vi začíná v neděli v 16:00. Ať už to dopadne jakkoli jedno je jasné – LANXESS Aréna se bude dnes otřásat v základech!

Spojte se s námi!

Mohlo by vás zajímat...