ESL One Cologne: Začíná jít do tuhého, známe všechny semifinalisty

Třídenní skupinová fáze uběhla jako voda. V předchozím článku již bylo zmíněno, že napřímo se do semifinále dostali dánští Astralis spolu s FaZe. Stejně tak byla odhalena jména týmů, které se probojovaly do čtvrtfinále. Jak se jim v prvních zápasech play-off vedlo a kdo vyzve v semifinále již zmíněné Astralis a FaZe?
fnatic 0:2 Natus Vincere

Pro čtvrtfinále si týmy zvolily mapy Overpass (Na`Vi) a Train (fnatic), na případnou rozhodující mapu nedošlo. Na`Vi nastupovali do začátků velmi jistě a do druhé poloviny šli na obou mapách se značným náskokem 3:12 na Overpassu a 4:11 na Trainu. Především na první mapě se Švédi po výměně stran zvedli a několik kol fanoušky napínali při odvracení debaklu. Úspěšný comeback se však nakonec nekonal a za stavu 12:16 si Na`Vi připsali první bod. Na Trainu se týmu fnatic dařilo ještě o něco hůře, přestože byla první půle, co se stavu týče, o bod lepší než na předchozí mapě. V té druhé se jim však podařilo získat jen 6 bodů a celkové skoŕe 10:16 v jejich neprospěch posunulo Na`Vi do sobotního semifinále.

G2 Esports 0:2 BIG

Divácky o dost zajímavější podívanou přineslo druhé čtvrtfinále, které se odehrávalo na mapách Cache (BIG) a Dust2 (G2). Výkon obou týmů na Cache byl velice vyrovnaný, čemuž nasvědčovalo i nejtěsnější možné skóre po první polovině. Nastoleného trendu se držely týmy i nadále, a tak se muselo prodlužovat. Vše se rozhodlo až za stavu 17:19 ve prospěch BIG. Druhá mapa se už odehrávala podle zcela jiného scénáře. G2 se nedařilo téměř nic, prvního bodu se dočkali až ve 14. kole. Tahle katastrofa se však už nedala zvrátit a u jediného bodu také zůstali. BIG nejen díky přesnější hře pro sebe dokázali s přehledem po skóre 1:16 získat i druhý bod.

Na`Vi vyzvou Astralis, BIG poměří síly s FaZe Clan

Sobotní semifinálové zápasy, které se budou hrát stylem Best of 3, zahájí v 15:00 našeho času utkání mezi AstralisNa`Vi. Astralis, kteří aktuálně stále drží pozici světové jedničky, budou nastupovat v roli favorita. Ve prospěch jim může hrát i den volna, který si přímým postupem do semifinále zajistili. „Volný den využíváme různě, většinou se snažíme relaxovat, užít si trochu volného času s týmem. Projdeme se po městě nebo odpočíváme u hraní her,“ nechal se slyšet jeden z hráčů Astralis, Nicolai „dev1ce“ Reedtz.

Druhé semifinále je plánováno na 18:30 a představí se v něm Faze Clan spolu s německými BIG. Sázkové kanceláře prozatím věří FaZe, což podtrhuje i jejich postavení na druhém místě světového žebříčku. Vzhledem k včerejšímu výkonu BIG na Dust2 ale možná nebude situace tak jednoznačná. Nechme se překvapit.

Foto: Bart Oerbekke

Spojte se s námi!

Mohlo by vás zajímat...