FACEIT Major London 2018: Fáze vyzyvatelů je úspěšně za námi

V útrobách londýnského Twickenhamu, který se pyšní titulem druhého největšího stadionu ve Spojeném království, se 5. září rozehrály první zápasy v rámci dalšího šampionátu ve hře CS:GO. Na tomto území se Major koná vůbec poprvé a svou premiéru si zažívá i společnost FACEIT, která se ujala role pořadatele. Druhý Major letošního roku potrvá až do 23. září, na kdy je naplánováno velké finále.
The New Challengers Stage je u konce

První fáze turnaje se konala od 5. do 9. září a přinesla nám hned několik překvapení. V této části bojovala šestnáctka týmů o postup do takzvané The New Legends Stage. I přes mnohdy vyrovnané zápasy jsme se s polovinou účastníků však rozloučili již v prvních dnech Majoru. Mezi vyřazené týmy se překvapivě zařadili i North, kteří si teprve před pár dny domů odnesli trofej ze stockholmského turnaje série DreamHack Master. Tehdy si přitom vítězství vybojovali zaslouženě v napjatém dánském derby proti světovým jedničkám Astralis.

Také působení Virtus.pro vypadalo jako jedno velké trápení. Někdejší úspěšné mužstvo složené z polských hráčů se po setrvávajících interních problémech a personálních změnách ještě stále nestihlo připravit a své věrné příznivce rozhodně nepotěšili. Šampionát opouští s nelichotivou bilancí 0:3. Se stejným výsledkem odešli i Space Soldiers.

Příjemné překvapení v podobě postupu si naopak připravili compLexity Gaming nebo Vega Squadron. Se třemi výhrami se blýskli Ninjas in Pyjamas, kteří se tak už pravděpodobně s novou sestavou konečně sehráli. Bez ztráty bodu se obešel i Team Liquid.

1. Team Liquid
1. Ninjas in Pyjamas
3. Astralis
3. compLexity Gaming
3. HellRaisers
6. BIG
6. Vega Squadron
6. TyLoo


9. North
9. Team Spirit
9. OpTic Gaming
12. Gambit
12. Rogue
12. Renegades
15. Space Soldiers
15. Virtus.pro

 

The New Legends Stage

Po krátké pauze se hráči opět sejdou v Twickenhamu. Od 12. do 16. září se budou konat boje o postup do poslední fáze turnaje. Výše zmíněnou osmičku týmů doplní skupina zvaná současné legendy. Těmi jsou Cloud9, FaZe Clan, Natus Vincere, MIBR, mousesports, Winstrike Team, G2 EsportsFnatic.

Kde sledovat zápasy?

Pro české a slovenské publikum streamuje Major na platformě Twitch kanál HITPOINTCZ. Kdo uvítá anglický komentář, může si vybrat vysílání třeba na YouTubeTwitch nebo Steam.tv.

Všechny zápasy můžete tradičně sledovat také přímo ve hře a své oblíbené týmy podpořit koupí samolepek.

Podobné příspěvky