RECENZE: Flesh Eaters

Jedná se o hru od vývojářského studia 16bit Nights. Toto studio vyvíjí hlavně retro hry s 16bitovou grafikou a 2D pohledem. K dnešnímu dni vydali 4 hry, které si můžete zakoupit na Steamu, ale ty nejsou předmětem dnešní recenze.

Hra je zasazena do post apokalyptického světa ovládaného nenažranými zombíky, kteří baží jen po vašem mozku. Vašim hlavním úkolem je útěk z města, k tomu vám pomáhají jak vaši společníci tak i nespočet zbraní a vybavení. A pokud by se vám náhodou nechtělo uprchnout nebojte v pozadí vám tiká 28 dní, než armáda srovná město se zemí. Samozřejmě zde máme i dva vedlejší úkoly. Vašim prvním úkolem je nalezení vakcíny. Tím posledním úkolem je pak rozklíčování toho kdo za celou nákazou stojí.

Hra se odehrává na 3 hlavních úrovních. Ve vašem přístřešku, kde naleznete úkryt a svoje zásoby munice, ale nesmíme zapomenout i na velice důležitý stůl pro tvorbu zbraní, neprůstřelných vest a jiných předmětů. Další úroveň pak tvoří samotný průzkum města, který funguje na dvou stupních. Na tom základním, kdy podobně jako v tahových strategiích volíte různé lokace, které chcete prozkoumat. Ovšem každý tah vás stojí 1 den, proto musíte volit velice moudře, protože některé lokace vám nabídnou zdroje surovin jiné zase posilu pro váš tým, ale atˇ už vyrážíte pro jedno nebo druhé vždy existuje riziko toho, že dojde k zranění nebo dokonce zabití vašeho přeživšího. Druhým stupněm je fáze kdy přejdete z tahové strategie do RTS. V tomto režimu velíte svému týmu. Někdo brání barikády před hordou zombie a někdo jiný prohledává bedny s municí nebo antibiotiky. Poslední úrovní jsou samotní přeživší, kteří mají systém úrovní, který není nejkomplexnější pod sluncem, ale rozhodně ho pochopí každý hráč od toho nejméně zkušeného začátečníka až po toho nejlepšího. Zároveň, každý přeživší má svoji třídu, technik, voják, zdravotník. Každá třída je něčím speciální, například zdravotník jednou za 2 vteřiny každému v okruhu doplní 10 bodů zdraví, ale není to jen tak každé, doplnění stojí 1bod antibiotik. Technik dovede stavět různé konstrukce (věže nebo pasti), ale podobně jako u zdravotníka ho jeho schopnost něco stojí, jeho případě záleží na struktuře, kterou chcete postavit. Voják je bojovník, který oproti jiným třídám oplývá větším zdravím a schopností používat různé zbraně: pistole, brokovnice, pušky a nože. Ale mezi jeho největší výhody patří schopnost používat brnění, které mu zajišťuje dodatečnou obranu.

 

Hra je stejně jako ostatní hry od tohoto studia zpracována v 16bitové grafice. To vše krásně doplňuje retro hudba, která je opravdu povedená a jedná se i o jednu z největších předností teto hry. Ovládání je snadné, protože většinu akcí stejně obsloužíte pomocí myši a i kdyby se vám nelíbilo tak máte smůlu, protože v nastavení si toho moc nezměníte jedinou funkcí, která opravdu funguje je nastavení hlasitosti. Další věcí, která mi vadí jsou všudy přítomné chyby, které kazí celkový dojem z hraní. Nejednou se mi stalo, že zombie i po dosažení 0 bodů zdraví byl stále schopný mi zabít přeživšího.  Co se herních režimů týče, tak jsou pouze 2, příběhový a sand box. Sand box je čistě jen o přežití nástrah města, takže vám za zadkem netiká 28 dní do konce. Další velkou výhodou sand boxu je to, že se nemusíte spoléhat na náhodu, ale svůj tým si můžete sestavit. No a příběhový mód jsem rozebral výše.

Hudba
Grafika
Chyby
Nastavení

Podobné příspěvky