HRA ZDARMA: Metro: 2033 Redux

Úvodní díl ze série Metro, popisující Arťomův příběh, dnes patří mezi herní klasiky. Postapokalyptická first-person střílečka, podle knižní předlohy Dmitrije Gluchovského, je dílem ukrajinského studia 4A Games. A nutno podotknout, že se už tehdy zapsal do srdcí mnoha hráčů.

Píše se rok 2033 a svět po jaderné válce leží v troskách. Děj se odehrává v Moskvě, kde se několik málo přeživších uchýlí do moskevského metra, které se stalo jejich novým domovem. Avšak válka a zdevastovaná planeta lidem nebrání se navzájem nenávidět, válčit spolu a vraždit se. Mimo to je další hrozbou nový zmutovaný druh, takzvaní Temní. Za Temnými se vydává Hunter, který pověří hlavního hrdinu Arťoma úkolem. Pokud se nevrátí, musí se vydat do podzemního města Polis. Hunter se nevrátí a tak začíná Arťomova cesta.

Metro: 2033 vás dokáže dostat svou atmosférou a příběhem. Zároveň vás jednotlivé rozhovory postav dokážou nutit k zamyšlení. Jsou skutečnými monstry zmutovaná zvířata, nebo samotní lidé? Nad touhle otázkou budete po dohrání ještě chvíli uvažovat.

Hra je dostupná zdarma od 26. 9. do 3. 9. na Epic Games.

Podobné příspěvky