Hraní na mobilech je díky Steam Remote Play mnohem pohodlnější

Všichni ten pocit asi známe. Na PC nebo konzolích hrajeme nějakou super hru, a ta následně dostane port i na mobily. Můžeme ji pak hrát prakticky kdekoliv. Jenže ovládání na mobilu je většinou krkolomné a neefektivní, což požitek z hraní dost kazí.

To se ale snaží změnit Valve se svým Steam Remote Play. Tato aplikace dostala včera další, poměrně významný update. Ten přidává unikátní layout celkem pro 100 mobilních her. V podstatě to znamená, že se tvůrci zamysleli nad tím, jak každá hra vypadá, co všechno hráč na klávesnici nebo gamepadu nejvíc využívá a tyto funkce rozmístili na displej telefonu. Hezký příklad je vidět například u Stardew Valley, kde na vás po spuštění zírá velké písmenu „X“ ve spodní části obrazovky. Tím totiž používáte své farmářské nástroje, které využíváte opravdu často.

Steam Remote Play

Ovládání samozřejmě není ani tak dokonalé. Je ale dobré vidět, že si Valve dává tu práci a snaží se dělat vše pro to, aby i hraní na mobilech zpřístupnilo všem svým hráčům. Nový layout je jen prvním krokem. Uvidíme, co všechno Valve dokáže ještě vymyslet.

Podobné příspěvky