Krajina Opuštěných: Dreaming City

V první části naší minisérie Krajina Opuštěných jsme si povídali o první lokaci, kterou s novou expanzí navštívíme – Tangled Shore, místo s typickým povrchem asteroidu s bohatými minerálními nalezišti, o která budou bojovat tři nepřátelské frakce. Druhou destinací a zároveň raidem bude v rozšíření Forsaken Dreaming City.

Jak můžeme vidět na obrázcích, v krajině Dreaming City panuje naprosto jiná atmosféra. Svět je barevnější, chybí zde charakteristické nafialovělé zabarvení a povrch zjizvený asteroidy. Hráči budou moci prozkoumat rozsáhlý systém jeskyní. Dreaming City je domovem frakce Probuzených (Awoken),  Jak budete hrou postupovat zjistíte, že navenek krásná oblast má i svou temnější stránku, tedy termín „nesuďte knihu dle obalu“ je zde na místě. Řeč je o Ascendant Realm, části destinace, ovšem ležící v jiné dimenzi a v tomto „prostoru“ sídlí bohové, jenž se těší oddanosti rasy Hive. Věřte, že právě na tomto místě se vám veškeré zkušenosti, které jste během hraní hry získali, budou velice hodit. Hráči hledající výzvy jsou zde srdečně vítáni.

Do Ascendant Realm se ovšem nedostanete nějakým druhem portálu nebo trhlinou v časoprostoru. Musíte porazit velké množství nepřátel, splnit určitý počet Public Eventů a projít Blind Well. Teprve potom máte šanci, že vám z padlých protivníků padne nový consumable předmět. A to je váš klíč do Ascendant Realm. Ten má ovšem omezenou dobu efektu na vaší postavu, tudíž nejlepším možným řešením pro vás bude spojit se s ostatními hráči a společně hledat vstup do tohoto tajemného prostoru.

Jako prvního po použití výše zmíněného consumable předmětu si hráči mohou povšimnout podivných útvarů zjevujících se v okolí města Dreaming City. Na první pohled se nemusejí zdát moc zajímavé. Pokud po nich ovšem přeskáčete až na poslední z útvarů, narazíte na ukrytou truhlu obsahující tokeny, legendární předměty a mnoho dalšího. Místa zjevování těchto útvarů se ovšem budou pokaždé lišit, takže na ně nenarazíte vždy na stejném místě. S jejich lokalizací vám ale může pomoci Petra Venj, místní vendor. Není to ovšem jediný důvod, proč by hráči měli těmto útvarům věnovat zvýšenou pozornost.

Tyto útvary vás totiž mohou dovést k portálům do světa Ascendant Realm, čímž se vám odemkne event Ascendant Challenge. Půjde o krátké eventy, ve kterých bude záležet pouze na schopnostech samotného hráče. Budete podrobeni různým záludným hádankám a zabrat dostane především vaše trpělivost a muška, v jiných případech se budete muset rychle rozhodovat a bránit se nepřátelským nájezdům.

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že Dreaming City bude mít mnohem větší náboj než Tangled Shore. Herní dynamika bude více o hráčské kooperaci, jednotlivci se budou na hraní muset mnohem více soustředit a přemýšlet. Hra vychází 4. záři jak na PC, tak na konzole.

 

 

Spojte se s námi!

Mohlo by vás zajímat...