Než dojdou týmy do finále, musí si svou účast vybojovat. Vyřazovací boje v losangeleském NA LCS studiu probíhaly ve dnech 24. a 25. března.
Během těchto dvou dní usilovaly o postup do semifinále čtyři týmy: Cloud 9Team LiquidTeam SoloMid a Clutch Gaming.
Který z týmů se probojuje až do finále?

Celé čtvrtfinále odstartovala první hra, ve které se utkal tým TL (Team Liquid) a C9 (Cloud 9).

Sestava:

(TOP)                              TL Impact                                     C9 Licorice
(JUNGLE)                         TL Xmithie                                    C9 Svenskeren
(MID)                               TL Pobelter                VS.              C9 Jensen
(ADC)                               TL Doublelift                                  C9 Sneaky
(SUPPORT)                        TL Olleh                                        C9 Smoothie

1. HRA

Rozebírat chod první hry nebudu. Situace a chyby můžete zhodnotit sami. Věřím však, že samotný průběh hry vás překvapí. Jen bych dodal, že TL si šli po celou dobu sebevědomě pro výhru a ukázali neuvěřitelný comeback. Naopak C9 doplatili na svou nepozornost, když podcenili celou situaci první hry. Nebylo tak nakonec překvapením, že TL vyhráli první hru!

TL 1:0 C9

 

2. HRA

Druhá hra působila dlouho vyrovnaně, až na občasný nepoměr mezi celkovým součtem goldů obou týmů a rozdílu v tom, že TL brali draky. Obrovský zvrat ve vyrovnané hře nastal v 29. minutě, kdy TL vzali Barona a po Baronovi i první inhibitor. Tým C9 již neměl šanci adekvátně zareagovat a TL si tak pro sebe získali s přehledem i druhou hru. Chyby a situace zhodnoťte opět sami.

TL 2:0 C9

 

3. HRA

V průběhu prvních dvou her TL jasně dokazovali, že jejich příprava byla lepší než soupeřova. Tým C9 se však ve třetí hře přeci jen vzpamatoval a bylo vidět, že ji nechce vzdát bez boje. Poprvé za zápas se C9 snažili ukázat TL, že mají navrch, ale situace se opět obrátila, jakmile vzali TL Barona. Celkově mají TL lepší fungování při náročnějších situacích a ve hře pod tlakem, takže late game zvládli lépe než C9. Ti se naopak mohou pyšnit o poznání menšími problém s early.

TL 3:0 C9

Každopádně TL gratuluji a doufám, že podají stejný výkon i proti týmu ECHO FOX!

 

Druhý den přišla řada na TSM (Team SoloMid)CG (Clucth Gaming), kteří taktéž bojovali o postup do semifinále.

Sestava:

(TOP)                            TSM Hauntzer                                      CG Solo
(JUNGLE)                       TSM MikeYeung                                   CG LirA
(MID)                            TSM Bjergsen                      VS.           CG Febiven
(ADC)                            TSM Zven                                           CG Apollo
(SUPPORT)                     TSM Mithy                                          CG Hakuho

1. HRA

TSM začali poměrně ostře a nastoupili s celkem agresivní early game – hlavně jungler a jeho gankování. Svůj výsledek to přineslo a ten měl ve finále značný dopad na celou hru. Olaf pick do jungle pro TSM prostě rozhodně nebyla špatná volba. Na rozdíl od CG si TSM vzali tři draky a dva Barony, tudíž měli i více buffů, které jim velice pomohly k první výhře. Stejně tak TSM měli i lepší týmovou kompozici v picknutých šampionech. Ve finále tak nebylo překvapením, že si TSM první výhru připsali skoro zadarmo.

TSM 1:0 CG

 

2. HRA

Kvůli předešlé prohře přišli CG s úplně jinou taktikou při picku šampionů, kromě Gnara na topu. TSM opět hned ve třetí minutě nasadili agresivní taktiku a ve čtyřech si šli pro first blood pod věž na bot lane a získali rovnou dva killy. CG se pořádně rozehráli a hra týmu CG vypadala úplně jinak než ta první. Byla vyrovnaná ve všem kromě draků, které TSM opět na rozdíl od CG brali. Bohužel pro TSM vzali CG i Barona, čímž dali týmu TSM jasně najevo, že je nehodlají pustit do semifinále. Chvílemi to vypadalo na comeback TSM, ale ten se nakonec nekonal. Druhou hru vyhrál tým CG.

TSM 1:1 CG

 

3. HRA

TSM se na začátku uklidnili, protože už neměli agresivní pick Olafa do jungle, toho si naopak vybral tým CG. TSM vzalo jako first jungler pick Skarnera, což bylo pro soupeře jasným znamením, aby vzali Olafa. Jungler týmu TSM najednou bez Olafa nebyl tak agresivní, tudíž se maličko změnil i herní styl TSM. Celá hra se od obou předchozích výrazně lišila, TSM to už bez agresivního stylu hraní nezvládali a CG na rozdíl od TSM brali draky. Jaká zajímavá změna, že ano? CG vyhráli druhou hru proti TSM.

TSM 1:2 CG

 

4. HRA

Tato hra byla zajímavá už jen tím, že se jednalo o čtvrtou v pořadí. V předchozím dni se odehrály totiž pouze tři. Olaf pick překvapivě nepadl ani na jedné straně. Hned v deváté minutě začal teamfight, ze kterého oba týmy něco vytěžily. V poslední hře si CG připsali výhru poměrně jednoznačně poté, co celé hře opět dominovali, stejně jako v té předchozí. TSM poprvé za celou dobu nebudou ve finále. Zajímavá změna. CG si zaslouženě odnesli postup do semifinále!

TSM 1:3 CG

 

Team Liquid nastoupí do semifinále proti týmu Echo Fox a tým Clutch Gaming se utká s hráči ze 100 Thieves.

 

Tento týden se můžete ještě těšit na výsledky ze sobotního a nedělního semifinále a o víkendu si přiblížíme finálový zápas! Kdo si myslíte, že vyhraje?