Finále patří jen těm nejlepším a nejsilnějším. Tvrdým bojem se do finále NA LCS Spring Playoffs dostal tým 100 ThievesTeam Liquid. Již od čtvrtfinále si zajisté každý vybral svého favorita, kterému přál, aby se dostal co nejdál. Co ten váš? Vyhrál? Dostal se až do finále nebo vypadl v dřívějších vyřazovacích zápasech?

Semifinále přeskočíme, ale o moc se nepřipravíme, nebylo totiž zajímavé tak, jako samotné finále, ke kterému bychom se měli upírat.

To se odehrálo 8. 4. 2018 a na rozdíl od předchozích zápasů, které měly dějiště v Los Angeles, se přesunulo do slunného města na Floridě. Turnaj se konal v Miami, v budově The Fillmore Miami Beach.

Na tuhle chvíli jsem čekal celou dobu, pusťme se do rozboru první hry!

1. HRA

Picky a týmová kompozice nebyla nečekaná, vlastně byla předvídatelná, jelikož jiných picků jsme se v Playoffs nedočkali. Koneckonců se ani nedivím, přeci jenom týmy stály tváří v tvář poháru a účasti na Mid Season Invitational 2018 a nechtěly zbytečně riskovat. Celá hra probíhala vyrovnaně, až na drobné rozdíly mezi zlaťáky. Největší roli ve vítězné taktice hráli opět draci a věže. Na oboje vítězili kluci z TL. Moment překvapení? Baron steal. TL Xmithie ukradl týmu 100 Thieves Barona! Poté měla hra už poměrně rychlý spád. Musím říct, že TL Doublelift také odvedl v této hře skvělou práci! Než TL dokončili hru, už jenom zmasakrovali 100 Thieves a poté si vzali zaslouženě první vítězství. Dobrá práce TL!

TL 1:0 100

2. HRA

Hned z počátku jsem byl nadšený z picku Azira. V téhle hře se nic moc extra nedělo a už to vypadalo, jako kdyby TL měli kompletně navrch. Nakonec v 19. minutě ukázali, že to tak jenom nevypadalo, ale že to tak doopravdy bylo. TL touto hrou prošli jednoduše a bez větších komplikací si připsali druhou výhru.

TL 2:0 100

3. HRA

Třetí hra začala akčně. Ve čtvrté minutě si připsal tým 100 Thieves doublekill. Hned v další minutě si přišli ještě pro jeden kill a stejný scénář se opakoval i v minutě následující. Po chvíli se hra začala konečně trochu vyrovnávat a TL začali brát killy také. Kvůli akcím TL na topu však přišli o první věž, což hrálo v jejich neprospěch, tým 100 Thieves navíc mezitím vyhrával na goldy. I přesto, že to chvílemi vypadalo, že by 100 Thieves mohli mít šanci na výhru, nestalo se tak. V průběhu hry TL opět ukázali co v nich je.

TL 3:0 100

TL si odnáší pohár a postup do Mid Season Invitational 2018. Jejich výkon byl hodně slušný a proti týmu 100 Thieves nastavili laťku hodně vysoko. Uvidíme, jak zvládnou Mid Season Invitational 2018!