PRÁVĚ VYŠLO: Wizard of Legend

Připravte se, že bude umírat. Hodně. A často. Prvotina studia Contingent99 se na první pohled opravdu vyvedla. Jedná se o klasickou hack and slash roguelike hru. V roli čaroděje budete ničit jednoho nepřítele za druhým. Kombinací kouzel můžete dosáhnout ničivějších účinků a zabíjet mnohem efektivněji. Tvůrci vám v tomto ohledu dávají poměrně dost svobody a sami si tak můžete volit styl, který vám bude vyhovovat nejvíce. Na svých dobrodružných výpravách budete potkávat různé obchodníky, u nichž si můžete nakoupit různé potřebné bonusy, například healing potiony, zvýšení rychlosti, poškození a další.

Wizard of Legend

Wizard of Legend je rychlá, akční hra typu indie dungeon crawler. Budete tedy prozkoumávat podsvětí a čistit ho od témné špíny. V průběhu každého levelu na vás pak bude čekat vždy několik bossů. Ti jsou náhodně generovaní a není příliš těžké je porazit. Na konci každého kola vás ale čeká boss finální. A s tím si poradit už tak jednoduché nebude. Radost z jeho porážky je ale potom nevyčíslitelná.

Wizard of Legend

Každé kolo procházíte několikrát po sobě, vždy s těžšími nepřáteli. Dungeony jsou ale náhodně generované, což hře dodává velkou porci znovuhratelnosti. Pokud zemřete, nebudete se nudit u stejných nepřátel na stejných místech. To mnozí jistě ocení. A pokud si budete připadat přeci jen nedostatečně silní, můžete zavolat parťáka a nepřátele kosit společně. Máte totiž možnost lokální kooperace 2 hráčů.

Studio Contingent99 vzniklo v roce 2014 a skládá se pouze ze 2 nadšenců, kteří se rozhodli tvořit počítačové hry. Jde o jejich debutový počin a hra vypadá opravdu zajímavě. O tomto studiu ještě rozhodně uslyšíme. Na oficiálních stránkách hry se můžete podívat na trailer a přečíst si více jak o hře, tak o tvůrcích.

Hru si můžete zakoupit na stránkách Humble Bundle za 13,49€ – v přepočtu 345Kč. Podpory se Vám dostane jak pro operační systém Windows, tak i Mac a Linux. Aktivovat hru si budete moct ve službě Steam.

Podobné příspěvky