První dojmy z Electrix: Electro Mechanic Simulator

Electrix bude další z řady zajímavých simulátorů, které v poslední době vychází. Za jeho vývojem stojí studio SimFabrics a datum vydání by mělo být v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku. Tentokrát půjde o opravování konzolí, počítačů a veškeré drobné elektroniky. V rámci kampaně na Kickstarteru uvolnil tým vývojářů svým přispěvatelům krátké demo. Natěšeně jsem ho vyzkoušela, a tak se s vámi podělím o to, zda to bylo překvapení či zklamání.

Hráč se ocitá v ponuré místnosti, kde má základní vybavení – stůl, počítač, kávovar, mikropájku, pár skříněk na součástky, nástěnku a samozřejmě prostor na opravy zařízení.

V pravém dolním rohu se zobrazují nápovědy k tomu, co byste měli udělat. Po chvilce rozhlížení jsem se podívala do počítače, kde už na mě čekala první zakázka – oprava mobilního telefonu.

Telefon mi hned přistál na stole v krabičce. Jedním kliknutím jej stačilo vybalit a mohla jsem se vrhnout do práce. Se zařízením můžete otáčet, rozebírat a skládat jej a obzvláště důležitou částí je také kontrola jednotlivých dílů. V demu byl popis vady poměrně jasný, ale dovedu si představit, že u jiných závad prohlédnete většinu součástek, než přijdete na to, co je vlastně špatně.

Při rozebírání telefonu jsem musela použít i kytarové trsátko na sundání krytu. Šroubky se na součástkách také úplně nešetřilo a všechny víceméně odpovídají tomu, co byste uvnitř telefonu čekali.

Náhradní součástky lze kupovat použité – ty bude nutné opravit – nebo nové. V demu bohužel nebylo více zakázek, a tak nevím, jak bude řešena přehlednost obchodu. Nyní se zobrazovaly jen díly k právě opravovanému telefonu.

Demo je poměrně krátké, ale i tak v něm základní důležité rysy hry lze spatřit. Graficky se o žádnou hyperrealistickou pecku nejedná, nicméně textury jsou povedené a vše je dostatečně detailní na to, abyste od sebe veškeré součástky, včetně malých šroubků, bezpečně rozeznali.

Co se hratelnosti týče, hra má velký potenciál a osobně se na plnou verzi skutečně těším. Pro fanoušky elektroniky bude zřejmě nezbytností, ale myslím si, že potěší i jiné hráče simulátorů a možná i zvědavé lajky. Při dostatečném zafinancování vývojáři slibují i jakousi možnost tvorby vlastního hardware. K běžnému hraní ale žádné odborné znalosti potřebovat nebudete. Hra by navíc měla obsahovat několik kariérních možností. Hráč se tak může třeba specializovat na opravy starých herních konzolí, těžit kryptoměny nebo se stát hackerem.

Pokud vás hra zaujala tak jako mě, máte do 15. července ještě možnost podpořit vývojáře na Kickstarteru.

Spojte se s námi!

Mohlo by vás zajímat...