RECENZE: Crash Team Racing Nitro-Fueled

Hru Crash Bandicoot nemusím ani představovat, protože nejeden z nás určitě strávil hodiny tím, že mlátil ovladačem o stůl při nepovedeném skoku přes děravý most. Tento rok si pro nás Activision připravil další remake a opět z této série. Letos přistál na prodejních pultech Crash Team Racing Nitro-Fueled a vůbec to nebyl špatný krok.

Představení hry

Hra vyšla roku 1999 a odehrává na závodních dráhách, kde proti sobě nastupují jak rivalové, tak přátelé Crashe Bandicoota. Určitě se nedá říct, že by to byla obyčejná závodní hra, jelikož jsou zde k dispozici boosty, boxy s bonusy, které by měly obohatit závodní zážitek, i mapy, na kterých se s obyčejnou Fabií neprojedete. Cíl je prostý, za každou cenu vyhrát závod.

Ať už je to Mario Kart, Team Sonic Racing či právě Crash, hodně se hraje na specifickou, kreslenější grafiku. Zde se velmi povedla, jelikož hra vypadá moderně, ale zároveň má stále nostalgický nádech, který nám připomíná doby hraní ještě na Playstation 1.

Hra pouze na konzolích

Poměrně překvapující fakt je ten, že hra se na všech konzolích objevuje pouze ve 30 FPS. Můžete být však v klidu, samotné hraní je velmi plynulé a čisté. Mezi konzolemi jsou jisté rozdíly a jasné je, že vypadá lépe na PS4 než na Nintendo Switch, ale nejsou nijak zásadní.

Video, které porovnává grafiku a načítací dobu PS4 s Nintendem Switch.

Děj a cíle hry

Ve hře je jak multiplayer, jenž je velmi zábavný a opravdu skvělý na rodinné párty či posezení s kamarády, tak i kampaň.

Kampaň se skládá ze sérií několika závodů, kdy každou sérii završuje boss fight. Závěrečný boss vám chce sebrat planetu a udělat z ní parkoviště. Utkat se s ním můžete dvakrát, jelikož má hra dvě části. Ta první spočívá ve vítězství ve všech závodech, druhá pak ve splnění všech úkolů, časovek atd. Pokud jste schopný závoďák, dohrajete první část za poměrně krátkou dobu. Úkoly jsou nicméně poměrně složité a každý na ně trpělivost nemá.

Postupně získáváte nová vozidla, kola, postavy a spoustu dalších možností, jak své auto upravit. Barevné kombinace pro vás můžou být stejně důležité, jako pro někoho atributy jeho vozítka, celé je to jen na vás.

Crash si z 90. let nepřenesl jen atmosféru, ale také složitost. Mačkání boostu třikrát za sebou anebo skok přes TNT ve slidu je zde každodenní rutinou. Kampaň se také postupně propracuje až na level zabijáka vašich nadějí o dohrání hry. Protivníci jsou velmi schopní a dokážou vám s přehledem konkurovat, takže pokud neoplýváte trpělivostí, kupte si pro jistotu ovladač navíc.

Ať už si pro vás hra připraví cokoliv, je to velmi zábavné a určitě doporučuji si ji aspoň zkusit. Cena je na poměry závodních her trochu vyšší, ale určitě za to stojí. Pokud právě stojíte na startu, přeji vám hodně štěstí.

Příběh
Hratelnost
Grafika
Mapy
Zábava

Podobné příspěvky