Riot Games k desátému výročí League of Legends štědře naděluje

A když štědře, tak opravdu štědře. Včerejší livestream Riotu se nesl ve znamení odhalování jedné novinky za druhou. Některé jsou ve vývoji, jiné brzy vyjdou a některé jsou dokonce už k mání. Tak si to pojďme shrnout.

Legends of Runeterra

Asi tou největší novinkou je chystaná karetní hra Legends of Runeterra. Těch přece není nikdy dost, že? Princip je stejný jako v ostatních karetkách. Pomocí kouzel, postav a různých vylepšení musíte zničit soupeřův Nexus. Ten má 20 životů. Karty jsou samozřejmě ze světa League of Legends a je zde několik zajímavých prvků.

Tak prvně kolo se dělí na útočnou a obrannou fázi. V každé z nich můžete dělat odlišné věci, takže do hry promlouvá další taktická mechanika. Dále zde máte několik hrdinů, kteří se mohou levelovat a vylepšovat své statistiky. Narozdíl od 140 hrdinů z League of Legends, jich je zde zatím pouze 24. Do League of Runeterra se už teď můžete zaregistrovat. Pokud budete mít štěstí, přijde vám do e-mailu pozvánka a budete si ji moc zahrát.

Project A, F a L

Co si pod těmito tajemnými projekty představit? Nyní už máme o něco jasněji. Půjde o další tři hry z univerza League of Legends. Konkrétně bojovku, fps střílečku a diablovku. Možná to zní neuvěřitelně, ale opravdu je tomu tak.

V bojové hře, neboli Project L se utkáte se svým soupeřem v klasické street fighterové rubačce v kůži jedné z postav LoLka. Hra je ale zatím ve vývoji a dle Riotu nemáme v blízké době očekávat nic velkého.

Project A bude online FPS střílečka. Tvůrci se chtějí zaměřit na vyváženost zápasů tím, že velice posílí anti-cheat ochranu, protože FPS problémy bývají často způsobeny latencí a cheatováním. Budete také hrát za charaktery z LoLka a nejspíš budete moci využívat jejich speciální schopnosti. Zdá se tedy, že můžeme čekat něco ve stylu Overwatch.

K Projectu F toho víme asi nejmíň. V jednom z videí byl vidět jakýsi záběr, který nahrává faktu, že půjde o RPG diablovku. Na víc informací si také musíme počkat.

Project F

E-sport manažer?

Ano, i něco na tento způsob nás čeká. Hra by měla vyjít v roce 2020 a nějakým způsobem by měla simulovat prostředí e-sportu. Z videa na čínském webu to vypadá, že se coby manažer ujmete svého týmu a budete se snažit prosadit na profesionálním herním poli. Budete určovat taktiku, nasazovat ty správné hráče a snažit se tak porazit oponenty a dosáhnout vrcholu. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Wild Rift

Wild Rift je název mobilní verze League of Legends. Od příštího roku si budete moci tuto kultovní MOBA hru zahrát právě také na mobilech a konzolích. Spolu s tím je plánovaná také konverze Teamfight Tactics, kde bude fungovat také cross-play mezi PC a mobilní verzí.

Arcane

Poslední horká novinka sice není hra, ale League of Legends se rozhodně týká. Riot v roce 2020 chystá animovaný seriál Arcane. Vypadá to, že se děj bude točit kolem měst Zaun a Piltover. V traileru můžeme vidět několik postav z LoLka, mimo jiné Ekka nebo Jinx.

Mimoto chystá Riot spoustu změn i do původního LoLka. V průběhu listopadu můžeme očkávat novou hrdinku Sennu a jednu z největších změn posledních let na mapě Summoners Rift. Ta se má měnit v závislosti na tom, jakého draka váš, či nepřátelský tým zabije. Velkou roli zde budou hrát právě dračí elementy – země, vzduch, voda a oheň. Riot se tentokrát opravdu vytáhl.

Podobné příspěvky