ROZHOVOR: Emil „Magisk“ Reif z Astralis

Přestože nedávno ztratili Astralis post světové jedničky a nenastupovali tak do turnaje v roli jasného favorita, v základní skupině ESL One Cologne 2019 si Dánové s přehledem, a možná i trochu překvapivě, zajistili přímý postup do semifinále. V rozhovoru se nám Emil „Magisk“ Reif krátce rozpovídal nejen k probíhajícímu turnaji.

V poslední době jste se s týmem trochu herně trápili, což se odrazilo negativně na vašich výsledcích. V Kolíně už však zase působíte sebevědomě, změnili jste nějak způsob přípravy před turnajem?

Popravdě ani ne, na naší přípravě se příliš nezměnilo. Před tímto turnajem jsme se soustředili stejně tak, jako jsme to dělali vždy. Tvrdě jsme dřeli, udržovali si pozitivní náladu a pracovali jsme na chybách, kterých jsme se dopouštěli na předchozích turnajích nebo během našich tréninků. Zkrátka jsme poctivě trénovali a myslím, že jsi sama mohla vidět, že se nám ta tvrdá práce vyplácí.

To máš pravdu. V návaznosti na výkonnost z poslední doby jste však bohužel přišli o post světové jedničky, který jste drželi přes rok v kuse. Jak jste ztrátu snášeli, není na vás teď vyvíjen větší nátlak?

Upřímně ne. Věděli jsme, že ten den jednou přijde a připravovali jsme se na to, takže jsme to přijali poměrně s nadhledem a nepřestáváme na sobě pracovat. Abych řekl pravdu, světovému žebříčku moc velkou váhu nepřikládáme, dokud z turnajů vozíme trofeje. Jde to vlastně ruku v ruce, když vyhráváte hodně turnajů, pak jste na špici, a to se nám poslední dobou nedařilo. My se však nadále zaměřujeme na sebe i naši přípravu, musíme si být jistí, že děláme vše, co je v našich silách, abychom opět vyhrávali.

Krátce k vaší včerejší hře, která vám zajistila semifinále. Na mapě Dust II se vám hodně dařilo, především v první polovině. Po výměně stran jste však nedokázali velký bodový náskok udržet, co se stalo?

Myslím si, že jsme nástup do druhé poloviny trochu odbyli. Prohráli jsme eco round a pak se hra otočila ve prospěch soupeře. Ztratili jsme soustředěnost, což byla naše hlavní chyba. Někdy to tak bývá, zápas se prostě začne dorovnávat, i když jste byli ve vedení. Navíc, abych byl fér, oni (Ninjas in Pyjamas – pozn. redakce) začali hrát hodně dobře. Takže takhle bych to asi shrnul. Plyne z toho ponaučení do příště, musíme se pokusit zápas ukončit zkrátka co nejdříve, nenechávat tam protivníkovi ten prostor.

Teď naopak nahlédneme do budoucna. Je nějaká šance, že uvidíme tady v Kolíně Astralis hrát na mapě Vertigo?

(smích) No… Vlastně jsme ji hráli i na posledním turnaji. Nicméně to bude záležet na celém týmu, jestli ho nebudeme banovat a především pak také na tom, proti komu vlastně budeme hrát, teď máme dva potenciální soupeře. Ale šance, že budeme hrát Vertigo, tady určitě nějaká je, zvláště pokud se dostaneme do finále.

A která mapa je momentálně tvá oblíbená?

Ou… Já vlastně nevím. Mně osobně se v poslední době hodně daří na Overpassu a baví mě ta mapa. Kdybych ale měl mluvit za celý tým, tak bych určitě zvolil Inferno, to je momentálně naše nejsilnější mapa, spolu s Nuke… Ale kdybych měl říct jen jednu, určitě to bude právě Inferno.

Podobné příspěvky