WoW: Co nám přinese patch 8.1?

V neděli to budou dva měsíce, kdy vyšla expanze Battle for Azeroth. Rozšíření zaneslo hráče do otevřeného konfliktu mezi Hordou a Aliancí, který se rozhořel kvůli spálení stromu Teldrassilu, jenž má na svědomí nová vůdkyně Hordy – Lady Sylvanas. Kromě vojenské reakce Aliance došlo ke střetu mezi vojevůdci Hordy – náčelníkem orků, Saurfangem, a samotnou Lady Sylvanas, který vyeskaloval během bitvy o Lordaeron a skončil Saurfangovým uvězněním Aliancí a jeho následnou rezignací na post orkského vůdce a opuštěním Hordy. 

Spálením Teldrassilu proti sobě Sylvanas poštvala nejen Alianci, ale i své spojence. 

18. září uspořádali vývojáři WoWka v čele s Ianam Hazzikostasem livestream, ve kterém oznámili patch 8.1, který nese název Tides of Vengeance. Hazzikostas věnoval první polovinu prezentace příběhu. Ten se bude stále točit kolem konfliktu mezi oběma hlavními frakcemi. Příběh se ale také zaměří na jednotlivé postavy. Dostaneme odpovědi na otázky ohledně osudu Saurfanga. Tyrande Whisperwind podnikne temný rituál, během nějž se z ní, jakožto Měsíční kněžky, stane Night Warrior. Neméně zajímavé bude také rozuzlení otázek ohledně Vol´Jinovy smrti. Kolem té vznikaly mezi fanoušky různé teorie a domněnky. Na vše nám odpoví nadcházející patch. 

Přelstí nějakým způsobem Vol´Jin svou smrt a vrátí se zpět na pozici vůdce Hordy?
Nebo se brzy pustíme do křížku s novým hlavním „záporákem“?

Dynamika Warfronts je ve WoW novinkou od nejnovějšího datadisku. Tato instance bude hráčům zpřístupněna v Darkshore, kde probíhají zuřivé boje mezi Nemrtvými a Nočními Elfy. S tímto Warfrontem se zásadně pozmění krajina Darkshore. 

Hráči upřednostňující PvE systém se mohou těšit na dva nové raidy. Prvním (a větším) z nich bude Siege of Zuldazar s celkem devíti bossy. Hazzikostat nicméně poznamenal, že se jméno raidu může ještě změnit. Každopádně nepůjde o druh raidu, na který jsme zvyklí z předchozích expanzí a bude se zásadně lišit dle toho, za jakou frakci hrajete. Hráči hrající za Alianci budou město patřící spojencům Hordy dobývat z moře, zatímco Horda zahájí raid uprostřed džungle. Tři ze zmíněných devíti bossů budou u každé frakce jiní. Druhým raidem bude Crucible of Storms a skládat se bude z pouhých dvou bossů. Bude se nacházet ve Stormsong Valley a jeho tématika by měla mít něco společného se Starými bohy. Veteráni se zkušenostmi z Legionu by měli znát systém tohoto raidu z instance Trials of Valor. 

Raidy se budou pro obě frakce zásadně lišit.

Dalšími inovacemi budou úpravy efektů azeritu, traitů a dojde i na úpravy jednotlivých class. Zajímavou novinkou pro achievery je možnost získání titulu Champion of Azeroth. Patch by měl být vydán na konci listopadu, nejpozději na začátku prosince. 

Podobné příspěvky